شهادت «حاج قاسم» زمینه‌ساز آزادی قدس

امسال روز قدس را با راهپیمایی خودرویی و کارهای تبلیغی زنده نگه می‌داریم

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۶ کد : ۴ اخبار مرکز
تعداد بازدید:۱۴۵
فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امسال روز قدس را با راهپیمایی خودرویی و کارهای تبلیغی زنده نگه می‌داریم.
امسال روز قدس را با راهپیمایی خودرویی و کارهای تبلیغی زنده نگه می‌داریم

حسین نصیرزاده در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به در پیش بودن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس اظهار کرد: امروز که شرایط حضور در راهپیمایی روز قدس به دلیل ویروس کرونا مهیا نیست باید با خودرو و کارهای تبلیغی حضور خود را اعلام کنیم و این روز بزرگ را زنده نگه داریم.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی میان مبارزان پرچم‌دار بود و حتی دولت‌هایی را که با این رژیم همکاری داشتند مورد عتاب قرار می‌داد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه با رژیم صهیونیستی شکل سازمان‌یافته‌ای به خود گرفت، چراکه باید این مبارزه، از مرزهای نظام جمهوری اسلامی ایران بیرون می‌رفت و جهانی می‌‌شد و در این مسیر امت اسلامی در تمام کشورها علی‌رغم سکوت دولت‌هایشان در راه مبارزه قرار گرفتند؛ همین امر باعث شد که امام خمینی (ره) فرمان روز قدس را صادر کنند و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان رمز پیروزی خون بر شمشیر شود.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر گرامیداشت روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، امت اسلامی یک‌صدا فریاد زدند که اسرائیل باید نابود شود، گفت: فرمان امام خمینی (ره) جهانی شد و این فرمان لرزه به تن رژیم صهیونیستی انداخت و زمینه‌ساز نابودی این رژیم شد؛ این فرمان امید در دل فرزندان جبهه مقاومت ایجاد کرد و آنان پرچم مبارزه با این رژیم جعلی را به دست گرفتند.

نصیرزاده ادامه داد: موضوع شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی و در پی آن عقب‌نشینی دولت‌های عربی و سازش آن‌ها با این رژیم تغییر پیدا کرده و جبهه مقاومت به فرمان امام خمینی (ره) در مبارزه با رژیم صهیونیستی ایستادگی کرد و پرچم پیروزی را به دست گرفت؛ اگر امروز از جبهه مقاومت صحبت به میان می‌آید یاد رهبر کبیر انقلاب اسلامی، سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت در دل‌ها زنده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم به فرمان امام خمینی (ره) پرچم ایستادگی و آزادگی جبهه مقاومت را به دست گرفت و در دست سربازان این جبهه قرار داد؛ اگر امروز شاهد شکست و از بین رفتن این رژیم هستیم، به حرمت خون شهیدان و حاج قاسم سلیمانی است؛ فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر گرامیداشت روز قدس یک فرمان تاریخی بوده و این روز در هر شرایطی با اهمیت است.

دانشگاهیان جهان اسلام در نابودی رژیم صهیونیستی نقش بسیاری دارند

این استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تأکید کرد: نقش دانشگاهیان جهان اسلام در نابودی رژیم صهیونیستی بسیار زیاد بوده، دانشگاه محل بصیرت‌افزایی است و باید موضوع قدس در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار بگیرد؛ باید بیداری جهان اسلام از میان تحصیل‌کرده‌ها بیشتر شود و دانشگاهیان، دولت‌های عربی را مجبور به پذیرفتن حق مردم فلسطین کنند.

نصیرزاده خاطرنشان کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی زمینه‌ساز آزادی قدس شریف شد، چراکه وجود او جبهه مقاومت را تقویت و شهادت او دل‌ها را برای مبارزه با رژیم صهیونیستی به هم نزدیک کرد؛ حاج قاسم زنده است، در این پیروزی سهم دارد و فرماندهی می‌کند. شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت در خط اول این پیروزی هستند و امیدواریم که با یاری خداوند متعال به رهبری امام خامنه‌ای عزیز، پرچمی که در دست حاج قاسم است را به قدس برسانیم و با سردار دل‌ها و شهدای جبهه مقاومت و مدافعان حرم، پشت سر نایب امام زمان(عج) در قدس نماز بخوانیم.


نظر شما :