۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
مرکز مقاومت بسیج
رئيس هيئت مركزي گزينش و انتصابات دانشگاه آزاد اسلامي:
صاحب‌نظران و انديشمندان جهاني با نگاه جدي به بيانيه گام دوم نقلاب مي‌نگرند
رئيس هيئت مركزي گزينش و انتصابات دانشگاه آزاد اسلامي گفت: صاحب‌نظران و انديشمندان جهاني با نگاه جدي به اين بيانيه در راستاي تداوم انقلاب اسلامي مي نگرند و بسيجيان بايد اين بيانيه را به عنوان سند و منشور مدنظر قرار دهند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ايسكانيوز، نشست تخصصي تبيين نقش و تعيين وظايف جامعه دانشگاهي در اجراي مفاد بيانيه گام دوم انقلاب با حضور محمدرضا مرداني سرپرست دفتر انتصابات دانشگاه آزاد اسلامي، سيد مجيد موسوي رئيس مركز حراست دانشگاه آزاد اسلامي، ‌محمود هاشمي رئيس بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي، حسين نصيرزاده مديركل امور شاهد و ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي و مديران و كاركنان بسيج دانشگاه آزاد در سالن همايش هاي مجتمع امامت مشهد مقدس در حال برگزاري است.

محمدرضا مرداني در اين نشست با تسليت شهادت امام جعفر صادق (ع) و شهادت مظلومانه شهيد بهشتي و ياران وفادار انقلاب گفت: بيانيه گام دوم به عنوان منشور انقلاب اسلامي بايد مورد بررسي قرار گيرد. صاحب‌نظران و انديشمندان جهاني با نگاه جدي به اين بيانيه در راستاي تداوم انقلاب اسلامي مي نگرند و بسيجيان بايد اين بيانيه را به عنوان سند و منشور مدنظر قرار دهند.

وي ادامه داد: جامعه هدف بيانيه گام دوم، جوانان هستند كه رهبري انتظار دارند در دهه پنجم انقلاب نسل جوان به ميدان بيايند و اين بيانيه بايد توسط جامعه دانشگاهي مورد توجه و حمايت قرار گيرد.

رئيس هيئت مركزي گزينش و انتصابات دانشگاه آزاد اسلامي افزود: بسيج به عنوان يك سازمان مردم‌نهاد كه از بدنه مردم شكل گرفته، بايد اين بيانيه را مورد توجه قرار دهد چون در اين 4 دهه مردم بودند كه وظيفه حفظ و نگهداري انقلاب را بر عهده داشتند.

وي تصريح كرد: دانشگاه به عنوان موتور پيشران در جامعه معرفي مي شود و بسيج بايد در دانشگاه به عنوان پيشگام اين بيانيه را مورد توجه قرار دهد.

مرداني با بيان اينكه بسيج، محور مطالبه‌گري از مسئولان است، افزود: امروز ظرفيت هاي بزرگي در دانشگاه آزاد وجود دارد، در اين راستا گام هاي مناسبي برداشته و تصميم سازي مبتني بر علم در كل كشور فراهم شده است.

مشاور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بيان كرد: اگر جهت گيري‌هاي جامعه دانشگاهي درست باشد، در تحقق بيانيه گام دوم انقلاب تأثير زيادي دارد و منفعل عمل كردن براي تحقق بيانيه گام دوم پذيرفتني نيست.

مرداني با بيان اينكه تحقق گام دوم انقلاب فقط با تعريف و حمايت محقق نمي شود، گفت: براي اجراي بيانيه گام دوم و پياده‌سازي آن بايد تلاش كرد و هر فرد در ارتباط با تجارب و تخصص خود مي تواند در تحقق بيانيه گام دوم عمل كند. بسيج دانشگاه هم بايد با تشكيل اتاق فكر و هيئت‌هاي انديشه ورز در اين راستا اقدام كند.

وي تصريح كرد: بخشي از دولت اسلامي در گام اول محقق شده است و براي تحقق كامل آن بايد از بعد نرم افزاري و سخت افزاري به اين موضوع توجه شود. همچنين شعارهاي انقلاب همچنان زنده هستند و جايگاه خود را در دنيا پيدا مي كنند.

مديركل دفتر گزينش دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه افزود: مشي انقلاب از ابتدا تاكنون مشخص بوده و همواره از مظلومان عالم دفاع كرده است. اگر امروز محور مقاومت توانسته در برابر متجاوزان عالم بايستد، به بركت انقلاب اسلامي است.

مرداني با بيان اينكه مقام معظم رهبري، چالش هاي را براي انقلاب برشمردند، ادامه داد: مسئله تحريم و فشارهاي اقتصادي براي انزواي جمهوري اسلامي شكل گرفته است. همچنين الگوي مديريت اسلامي در ابتداي انقلاب وجود نداشت كه ما بايد براي موفقيت، آزمون و خطاست در پيش مي گرفتيم. البته هنوز هم درگير نظام اداري و بوروكراسي ناكارآمد هستيم.

مرداني در ادامه با بيان اقدامات اساسي و اوليه كه انقلاب اسلامي انجام داده است، گفت: ميدان‌دار كردن جوانان در عرصه هاي جهادي و مديريت، يكي از الگوهاي موفق بود كه باور “ما مي توانيم” را به جامعه منتقل كرده و پيشرفت هاي علمي براي ما رقم زده است. اگر در دهه آينده اين پيشرفت ها ادامه پيدا كند، ايران را به يك ابرقدرت جهاني تبديل مي كند.

مرداني ادامه داد: مفهوم و كاركرد عدالت در سطح جامعه احيا شده است. حاكميت و نظام جمهوري اسلامي همواره به دنبال تحقق عدالت بوده است. از زمان تسخير لانه جاسوسي تا به امروز به صورت مداوم شاهد افول آمريكا هستيم.

وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي توانسته بذر اميد و موفقيت را در جامعه و سطح جهان پرورش دهد، افزود: امروز نگراني مسئولان اين است كه از طريق رسانه ها و شبكه هاي اجتماعي، سبك زندگي اسلامي برخي خانواده ها دچار تغيير شده است و بسيج بايد در حوزه سبك زندگي به عنوان يك وظيفه عمومي، نقش آفريني كند.

مرداني با بيان اينكه رهبري در بيانيه گام دوم از عدم استقرار عدالت نارضايتي دارند، ادامه داد: بايد بستري فراهم كنيم كه نسل هاي آينده با شناخت عميق به گذشته انقلاب بپردازند و مسير آينده خود را مشخص كند.

مديركل دفتر مركزي گزينش دانشگاه آزاد اسلامي در پايان تصريح كرد: حمايت توام با انتقاد سازنده مي تواند نقش بسيج را در تبيين و اجراي بيانيه گام دوم انقلاب محقق كند. تحقق بيانيه در گروي وحدت و يكپارچي مردم و هم‌افزايي آحاد جامعه است.

تاریخ:
1398/04/10
تعداد بازدید:
0
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal