۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
مرکز مقاومت بسیج
پيشرفت‌هاي علمي ايران اسلامي عرصه را براي دشمنان تنگ كرده است/ اگر سپاه پاسداران نبود، لشكر جاهلي شياطين در منطقه حاكم مي‌شد
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در همايش «من هم يك سپاهي‌ام»، تاكيد كرد: سپاهي بودن، پاي انقلاب ايستادن است و همه ما ايرانيان يكپارچه سپاهي هستيم.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در همايش بزرگ «من هم يك سپاهي‌ام» كه امروز در سالن شهيد مطهري سازمان مركزي دانشگاه آزاد اسلامي برگزار ‌شد، با درود به روح حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، گفت: ماه مبارك شعبان با ولادت امام حسين (ع) كه كشتي نجات بشريت است، آغاز شده و اين روز به حق به نام روز پاسدار نامگذاري شده است.

وي خاطرنشان كرد: در چهل سالگي انقلاب اسلامي، آمريكا كه داعيه رهبري جهان و رهبري تمدن غرب را دارد، براي سيطره كامل در دنيا يك مقابل بيشتر نمي‌بيند و آن هم انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي است.

دكتر طهرانچي با بيان اينكه اين تمدن و حركتي كه حضرت امام خميني (ره) در ايران پايه‌گذاري كرد، حائز اهميت است، گفت: در آن مقطع كسي تصور نمي‌كرد كه در دنياي جنگ سرد، ايران اسلامي به كشوري تبديل شود كه مستضعفين عالم به آن دل ببندند. انقلابي كه اساس نظام جمهوري اسلامي بود و در كنار آن مدل، مردم‌سالاري ديني و جمهوري اسلامي بسيار سريع توانست حركت به سمت تمدن نوين اسلامي را پايه‌گذاري كند كه اين حركت براي دنياي سلطه‌طلب قابل تحمل نيست.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: پس از اين حركت، دانشگاه‌هاي كشور ما را تحريم كردند و در سال 2005 مجله نيچر به صورت كاملاً صريح نوشت كه مرجعيت علمي در حال بازسازي و شكل‌گيري دوباره در اين كشور است و اين بازسازي به رهبري مقام معظم رهبري براساس مدل توسعه علمي در حال شكل‌گيري است و جامعه علمي ايران با همه وجود به موفقيت‌ها و دستاوردهاي دوره تمدني خود واقف است. در نهايت، اين مقاله تنها راه توقف بازسازي مرجعيت علمي را اعمال تحريم‌‌ها عنوان مي‌كند، بنابراين مدل آنها مقابله با جريان علمي كشورمان شد و براي نخستين بار دانشگاه‌هاي ايران اسلامي را در ليست تحريم قرار دادند.

وي با اشاره به ملاقاتش با يكي از سفراي كشورهاي اروپايي، خاطرنشان كرد: در آن ملاقات تأكيد كردم كه جامعه اروپا يك بار گاليله را محكوم و محاكمه كرد، اما اروپاي امروز جوامع علمي و دانشمندان ايران اسلامي را بدون محاكمه، محكوم به تحريم و قطع ارتباط كرد و حتي دستاوردهاي علمي اين دانشمندان را نيز در مجلات خود منتشر نمي‌كند.

عضو هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: به هر حال جهاد علمي در اين كشور شكل گرفت و شهدايي را تقديم نظام جمهوري اسلامي ايران كرد كه جا دارد از شهيد پروفسور دكتر علي محمدي، شهيد پروفسور دكتر مجيد شهرياري، شهيد رضايي‌نژاد و شهيد احمدي روشن ياد كنيم. شهيد رضايي نژاد و شهيد احمدي روشن دو دانشمند رشديافته اين كشور بودند كه مي‌توانستند در آينده در جبهه علم كشور تأثيرگذار باشند، هرچند در عمر به ظاهر كوتاه‌شان تأثيرات بسيار فراواني داشتند.

دكتر طهرانچي با بيان اينكه در عرصه ديگري از علم و در يك جبهه ديگر، يك شهيد والامقام به نام شهيد طهراني مقدم نيز داريم، گفت: دانشمنداني در عرصه جهاد علمي در كشور فعاليت مي‌كنند كه لباس سبز پايداري به تن دارند و اين بسيار حائز اهميت است. پيشرفت‌هاي علمي در كشور به جايي رسيده كه عرصه را براي دشمنان تنگ كرده، اما در اين چهل سال اگر اين نظام اسلامي برپا مانده، از دو ركن جدي رهبري و مردم برخوردار است. در ميان مردم نيز سبزپوشاني حضور دارند كه سبزي اين درخت تنومند را ضمانت كرده‌اند.

وي با اشاره به فرمايش امام خميني (ره) مبني بر اينكه «اگر سپاه نبود، كشور هم نبود»، گفت: امروز به جرأت مي‌توانيم بگوييم كه اگر سپاه نبود، در منطقه ما امنيت نيز نبود. اگر سپاه نبود، اين امكان كه منطقه شعار استقلال از سلطه را سر دهد نيز نبود. اگر سپاه نبود، عصبيت جاهلي و لشكر جاهلي شياطين بر منطقه ما حاكم مي‌شد.

امروز بايد بگوييم كه سپاهي بودن يك منش و روش است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينكه كشورهاي سوريه، لبنان، عراق، يمن و ايران به يقين رسيده‌اند كه تروريست كيست، گفت: اين مردم مي‌دانند كه نجات‌دهنده آنان از تروريست، چه نظامي است. امروز نظام جمهوري اسلامي ايران در منطقه به عنوان يك نجات‌بخش از تروريست مطرح است.

وي با بيان اينكه در آستانه نيمه شعبان و ميلاد بابركت منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) هستيم، گفت: منتظران واقعي بايد اميد را در دل مستضعفين روشن كنند و ما منتظرانيم و اين انتظار، پاسخي جز اتهامات گزاف از سوي دشمنان ندارد. امروز بايد بگوييم كه سپاهي بودن يك منش و روش است. سپاهي بودن يعني پاي انقلاب ايستادن، بنابراين مردم ايران اسلامي يكپارچه سپاهي هستند و فرقي نمي‌كند در كسوت استادي دانشگاه، دانشجويي، روحانيت و... باشيم و اگر پاي نظام و انقلاب ايستادند، مستوجب اتهام گزاف اين چنيني است، ما همه سپاهي هستيم.

دكتر طهرانچي در ادامه با اشاره به بازديدش از منطقه سيل‌زده پلدختر، خاطرنشان كرد: بسيار زيبا بود كه در آن منطقه كساني كه خانه­هاي خود را از دست داده بودند، مي‌گفتند ما قدردان سپاه هستيم، چرا كه سپاه پاسدارن به داد ما مردم سيل‌زده رسيد و اميد را در دل‌مان زنده كرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با تأكيد بر اينكه سپاه پاسدارن در كشور و منطقه اميدبخش است، گفت: اميدبخشي براي استقلال كشور به عنوان يك نكته اساسي مطرح است و بديهي است كه دشمن و نظام سلطه اين موضوع را برنمي‎‌تابد. نظامي كه قدرت خود را از كشتار مردم با استفاده از سلاح هسته‌اي به دست آورده و كشتار آدم‌ها براي آنها بسيار ساده است، نمي‌تواند اميدبخشي را تحمل كند. نظام سلطه فقط به دنبال رهبري جهان با ارزش‌هاي ليبرالي و حاكم كردن تفكر بي‌خدايي در جهان است.

در اين چهل سال، عملكرد دشمنان حكايت از آن دارد ما به صراط ولايت هستيم

وي تأكيد كرد: بر اين اساس، اگر به سپاه پاسداران تهمت نمي‌زدند، اگر دانشگاه‌هاي ما را تحريم نمي‌كردند و اگر دانشمندان ما را در جبهه جهاد علمي به شهادت نمي‌رساندند، شك مي‌كرديم كه از راه خود منحرف شده‌ايم، اما امروز خدا را شاكريم كه در اين چهل سالي كه از نظام و انقلاب اسلامي گذشته، عملكرد دشمنان حكايت از آن دارد كه ما به صراط ولايت هستيم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در پايان گفت: امروز آمريكا و تمدن غرب، بداند كه جمهوري اسلامي ايران به زعامت رهبر بزرگ خود، داعيه‌دار و حركت‌كننده به سمت تمدن نوين اسلامي است و كاخ تار عنكبوتي دشمنان را درهم خواهد كوبيد.

تاریخ:
1398/01/27
تعداد بازدید:
11
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal