۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
مرکز مقاومت بسیج
دكتر ولايتي در همايش بزرگ «من هم يك سپاهي‌ام»:
مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ايران است
رئيس هيأت مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي تأكيد كرد: سپاه پاسداران مدافع انقلاب است و يكي از رموز موفقيت انقلاب، وجود اين ركن ركين در جمهوري اسلامي ايران است و مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ايران است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر ولايتي در همايش بزرگ «من هم يك سپاهي‌ام» كه در واكنش به اقدام خصمانه آمريكا عليه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد، با ابراز خرسندي از حضور در اين همايش، گفت: براي بنده توفيقي است كه در خدمت شما بزرگواران و همكاران گرامي، اساتيد، فرماندهان سپاه و مسئولان بسيج هستم تا بگوييم ما هم يك سپاهي هستيم.

دكتر ولايتي با اشاره به بيانيه اخير خود در حمايت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، اظهار داشت: چند روز پيش در بيانيه‌اي عرض كردم كه به عنوان يك عضو كوچك بسيج اساتيد، يك سپاهي هستم، بنابراين اگر آمريكايي‌ها مي‌خواهند بگويند سپاه تروريست است، ما به عنوان سپاهي مي‌گوييم كه شما مبدأ تروريست هستيد و اين پاسخي است كه آمريكايي ها در اين مدت از همه مردم ايران با هر تفكري شنيدند كه همگي سپاهي هستند.

وي خاطرنشان كرد: اگر قرار بود كه طرحي داشته باشيم كه نشان دهيم سپاه عصاره فضائل ملت است، جز اين عمل نمي‌شد و چنين نتيجه‌اي به دست نمي‌آمد. آمريكايي‌ها با اين اقدام خود، كار ما را آسان كردند تا نشان دهيم سپاه عصاره فضيلت‌هاي ملت است. براساس قانون اساسي، سپاه پاسداران مدافع انقلاب است و براي دفاع از انقلاب اسلامي به وجود آمده و يكي از رموز موفقيت انقلاب، وجود اين ركن ركين در جمهوري اسلامي ايران است.

رئيس هيأت مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به دلايل آمريكا براي تحريم سپاه پاسداران، تصريح كرد: بناي آمريكا به طور خاص و غربي‌ها به طور عام اين است كه كشورهاي اسلامي را يا تضعيف و يا تجزيه كنند.

دكتر ولايتي با اشاره به برنامه هاي آمريكا و دولت هاي غربي براي سوريه، گفت: برنامه‌اي كه در افغانستان و ليبي پياده شد، قرار بود در سوريه هم اجرا شود، اما چه عاملي جز اينكه جمهوري اسلامي ايران به دعوت رسمي دولت سوريه در آن كشور حضور يافت، باعث شد كه موفق نشوند؟ سپاه پاسداران، تبلور حضور ايران در سوريه بود و طي چهار سال تنها ايران در كنار سوريه قرار داشت و پس از آن، زماني كه كشورهاي ديگر ديدند كه حكومت سوريه پابرجاست، به كمك اين كشور آمدند و در ديگر كشورها مانند عراق، لبنان و ... هم با ايستادگي ملت مظلوم منطقه و پشتيباني جمهوري اسلامي ايران شكست خوردند و حتي رئيس‌جمهور هرزه‌گوي آمريكا اعلام كرد كه هفت تريليون دلار در منطقه هزينه كردند، اما چيزي به دست نياوردند.

دكتر ولايتي ادامه داد: با توجه به موفقيت هاي سپاه در منطقه، آمريكايي ها به جايي رسيدند كه باطن خود را بروز دهند و بگويند كه سپاه پاسداران تحريم مي شود به اين دليل كه تروريست است. اين موضوع عادت شناخته‌شده و سلاح مصرف‌شده و تاريخ گذشته غرب است كه هركس كه با آنها مخالف باشد، تروريست خوانده مي شود و هر كشوري كه به حرف آنها گوش ندهد، آن را مخالف حقوق بشر معرفي مي كنند.

وي افزود: ايران يك ابرقدرت بالقوه است و نماد آن هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است. آحاد مردم ايران هركدام يك سپاهي بالقوه هستند و روز حادثه سلاح به دست مي گيرند و بنابراين مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ايران است.

وي تصريح كرد: برخي از رسانه‌هاي خارجي كه طرفدار غرب هستند، رئيس‌جمهور بي‌عقل آمريكا را شماتت مي كردند كه چرا عليه سپاه دست به چنين اقدامي زده و باعث شده از اصولگرايان و اصلاح‌طلبان گرفته تا عام و خاص ايران دوشادوش هم از سپاه حمايت كنند و روزنامه هاي داخلي با گرايش هاي مختلف در صف حمايت از سپاه قرار گرفتند. اين اقدام آمريكا به نفع سپاه پاسداران تمام شد و اين اقدام آمريكا مصداق بارز حديث امام سجاد (ع) كه فرمودند «الحمدلله الذي جعل اعدائنا من الحمقاء» است.

دكتر ولايتي با اشاره به علل تحريم سپاه توسط آمريكا، اظهار داشت: علت اينكه آمريكا سپاه پاسداران را تروريست اعلام كرد، اين است كه ايران بناي يك همكاري واقعي منطقه‌اي را با كشورهاي اصلي منطقه گذاشته و ايران، عراق، سوريه، لبنان و فلسطين يك جبهه مقاومت تشكيل داده‌اند و هرجا مشكلي پيش مي آيد، به عنوان يد واحد عمل مي كنند. اين در حالي است كه هيچ يك از همكاري هاي بين‌المللي چنين قوتي ندارد.

رئيس هيأت مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي تأكيد كرد: جمهوري اسلامي ايران همكاري‌هاي منطقه را مبتني بر همكاري و همياري ملت‌هاي منطقه و كشورهايي كه حكومت آن نماينده ملت آن است، بنا نهاده است، به همين دليل زماني كه آمريكا كشورها را تهديد كرد كه اگر سپاه را تحريم نكنند، با آنها برخورد مي كند، رئيس‌جمهور و ديگر مسئولان عراقي اعلام كردند كه از اين تحريم‌ها تبعيت نمي‌كنند. اين نتيجه كاري است كه جمهوري اسلامي ايران توسط سپاه پاسداران در منطقه انجام داد و توانست مقابل سقوط بغداد، دمشق و بيروت را بگيرد.

وي با بيان اينكه عدم سقوط بغداد و دمشق در مرحله اول با مشاركت مردم اين كشورها و در مرحله بعد با حمايت ايران محقق شد، گفت: اگر كمك ايران به مجاهدان عراقي نبود، معلوم نبود چه سرنوشتي براي بغداد رقم مي خورد. اميدواريم در آينده ديگر كشورهاي اسلامي هم به همكاري واقعي ميان كشورهاي اسلامي كه هسته اصلي امت اسلامي خواهد بود، بپيوندند و دامنه اين همكاري هر روز گسترده‌تر شود.

رئيس هيأت مؤسس و دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: واقعيت اين است كه آنها كاري كردند كه در نهايت به نفع ايران و انجسام ملي است و حمايت عامه مردم از سپاه و سيل ويرانگري كه موجب شد مردم از همه اقشار مانند دوران جنگ تحميلي دوشادوش يكديگر قرار گيرند، باعث مي‌شود آمريكايي‌ها كه در اتاق شيشه‌اي خود نشسته‌اند و به بيرون سنگ پرتاب مي‌كنند، بدانند كه اگر يك سنگ بزنند، ده سنگ خواهند خورد.

تاریخ:
1398/01/27
تعداد بازدید:
11
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal