۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين
مرکز مقاومت بسیج
با دستور دكتر طهرانچي
قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي در استان لرستان تشكيل شد
قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي براي كمك به مردم سيل زده با دستور دكتر طهرانچي در استان لرستان تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي صبح امروز به همراه دكتر بيژن رنجبر قائم مقام رئيس دانشگاه، دكتر اقبال شاكري رئيس مركز عمراني، املاك و مستغلات، دكتر حسين نصيرزاده فرمانده مركز مقاومت بسيج كاركنان و برخي مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي استان لرستان، در شهر سيل‌زده پلدختر حضور پيدا كرد و در جريان مشكلات مردم سيل زده اين شهر و خسارات وارد شده ناشي از سيل اخير قرار گرفت.

دكتر طهرانچي در بازديد از مناطق سيل‌زده پلدختر در پاسخ به دغدغه دانشجويان سيل‌زده درباره شهريه‌هاي تحصيلي اين دانشجويان، گفت: دانشجويان مناطق سيل زده نگران پرداخت شهريه‌ خود نباشند، به زودي دستورالعمل تخفيف و تسهيلات ويژه شهريه براي دانشجويان اين مناطق به روساي استان‌ها ابلاغ مي شود.

پس از بازديد هيات دانشگاه آزاد اسلامي از مناطق سيل‌زده پلدختر، دكتر طهرانچي با حضور در ناحيه مقاومت بسيج پلدختر در جلسه‌اي كه با حضور سردار محمدرضا نقدي معاون فرهنگي و اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و فرمانده قرارگاه سپاه پاسداران برگزار شد، حضور يافت. در اين جلسه مقرر شد لايروبي قسمتي از شهر و پاكسازي داخل منازل آن به دانشگاه آزاد اسلامي محول شود تا با استفاده از امكانات و تجهيزات لجستيكي توسط نيروهاي جهادي دانشگاه اين مناطق پاكسازي شود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين جلسه تاكيد كرد: ماشين‌آلات سنگين و نيمه‌سنگين واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي براي كمك به مردم سيل‌زده و لايروبي شهر به پلدختر و ساير مناطق سيل‌زده اعزام مي‌شود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي همچنين با اشاره به دغدغه داوطلبان كنكور در مناطق سيل‌زده، گفت: اين دغدغه را در شوراي سنجش و پذيرش با حضور وزير علوم و رئيس سازمان سنجش مطرح خواهم كرد. درست است كه خانه اين عزيزان از بين رفته، اما به اميد خداوند مشكلات را رفع خواهيم كرد. در كنار كمك‌هاي آني كه بايد به سيل‌زدگان ارائه كنيم، اين مسائل نيز بايد پيگيري شود.

دكتر طهرانچي با بيان اينكه دانشجويان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي در قالب نيروهاي جهادي در شهرهاي مختلف به‌ ويژه در روستاهاي سيل‌زده مشغول كار هستند، تصريح كرد: با توجه به اينكه ايران كشوري در معرض بلاياي طبيعي است، در دانشگاه‌ها وظيفه داريم با نگاه علمي از اين بلايا پيشگيري كنيم. الحمدالله اين موضوع در دانشگاه آزاد اسلامي لحاظ شده و با مأموريت‌محور كردن پايان‌نامه‌ها، اولين طرح نظام‌مندي كه انجام شده و از مهرماه آغاز خواهد شد، بحث بلاياي طبيعي است.

لايروبي و آماده‌سازي 10 مدرسه قسمت غربي پلدختر توسط نيروهاي جهادي دانشگاه آزاد اسلامي

در ادامه و با توجه به اينكه دانشگاه آزاد اسلامي واحد پلدختر به ستاد بحران اين شهر تبديل شده و فرمانداري نيز در آنجا مستقر شده است، جلسه ويژه‌اي با حضور دكتر طهرانچي، استاندار لرستان، نماينده ولي فقيه و امام جمعه خرم‌آباد و فرماندار پلدختر در ستاد بحران تشكيل شد.

در اين جلسه دكتر طهرانچي لايروبي و آماده‌سازي 10 مدرسه قسمت غربي پلدختر توسط نيروهاي جهادي دانشگاه آزاد اسلامي را بر عهده گرفت.

حضور در قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي، به عنوان برنامه پاياني دكتر طهرانچي در استان لرستان بود. در اين جلسه مقرر شد مسئوليت اين قرارگاه بر عهده دكتر بهاروند رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان لرستان باشد تا با تدبير و مديريت ويژه، اموري كه به دانشگاه آزاد اسلامي محول شده به نحو احسن عملياتي و اجرايي شود.

اعضاي قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي در استان لرستان به شرح زير است:

1. مسئوليت ستاد؛ دكتر بهاروند

2. معاونت درمانيبهداشتي؛ دكتر جاويد

3. معاونت فني عملياتي؛ مهندس آبسري

4. معاونت منابع انساني؛ دكتر نصيرزاده (دانشجويي، اساتيد و كاركنان)

5. معاونت پشتيباني؛ دكتر رئيسي‌كيا

6. رابط با فرمانداري؛ خانم دكتر دستياري

7. رابط با مركز سپاه پاسداران؛ دكتر شاكري

8. مسئوليت رسانه؛ آقاي ايمانجاني

ساختار قرارگاه جهادي دانشگاه آزاد اسلامي در اولين جلسه اين ستاد توسط رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ و فعاليت­‌هاي ستاد آغاز شد. همچنين مهندس مير جانشين ستاد و مهندس موسوي مسئول لجستيك در ستاد خواهند بود.

تاریخ:
1398/01/19
تعداد بازدید:
34
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal