2017 Dec 12 Tue | سه شنبه, 21 آذر 1396

University

دکتر میرزاده در مراسم بزرگداشت هفته بسیج: بسیج یعنی جایی که ایمان و علم توامان است

مراسم گرامیداشت هفته بسیج با عنوان "بسیج در امتداد عاشورا" با حضور دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارز شهای دفاع مقدس و جمعی از مسئولان و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در این جلسه با تبریک فرار سیدن هفته بسیج، بسیج را شجره طیبه ای دانست که با ابتکار امام خمینی (ره) برای بیمه کردن انقلاب اسلامی در مقابل توطئه دشمنان ایجاد شد.
وی با تاکید بر اینکه تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج خوشبختانه در 37 سال گذشته انقلاب، کشور و ملت را در مقابل توطئه عظیم بین المللی بیمه کرده است، گفت: نمونه بارز این امر جنگ تحمیلی قدرت های جهان علیه ایران اسلامی بود که بسیج به خوبی توانست این توطئه را خنثی کند.
دکتر میرزاده در توضیح منطق و فلسفه تشکیل بسیج، خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) بسیار هوشمندانه در 5 آذر 1358 فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد تا در کشور محورهایی برای حفظ وحدت باشد چرا که نقشه اصلی دشمنان انقلاب برنامه ریزی برای ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی بود.
فلسفه اصلی تشکیل بسیج زمینه سازی برای تداوم وحدت در جامعه انقلابی بود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: فلسفه اصلی تشکیل بسیج توسط امام خمینی (ره) ، زمینه سازی برای تداوم وحدت در جامعه انقلابی بود.
وی با بیان اینکه ماموریت اصلی بسیج همین تدام وحدت در جامعه است، اظهار کرد: ظهور این تداوم را در تمام دوره ها از جمله جنگ، بازسازی پس از جنگ و در مقابله با سایر توطئه های داخلی و خارجی در طول سالیان گذشته مشاهده کرده ایم.
دکتر میرزاده با بیان اینکه جامعه ما از یک تنوع اقلیمی و فرهنگی برخوردار است، گفت: با توجه به این موضوع اصل تفکر تشکیل بسیج همان حفظ وحدت در جامعه بود و بر این اساس لازم بود انسجام بخشی صورت گیرد تا این تنوع قومی در ایران با هم هماهنگ شود.
وی با اشاره به یکی از دیدارهای مقام معظم رهبری با روسای دانشگاه ها ، گفت: در آن دیدار ایشان فرمودند اگر یک استاد به خارج نرود و در کشور خودش بماند و با تدریسش موجب توسعه علم و آموزش در کشور و پیشرفت شود، او هم بسیجی است.
بسیجیان راست قامتان جاودانه تاریخ ایران هستند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بسیجیان راست قامتان جاودانه تاریخ ایران هستند که در مقابل صدام و همدستانش ایستادند و با همت آنها در جنگ به پیروزی رسیدیم، گفت: این بسیجیان با ایجاد وحدت در مقابل هجمه بزرگ دشمن ایستادگی کردند و جانشان را در کف دست گذاشتند برخی از آنها شهید شدند و برخی بازگشتند تا به اهداف شهدا خدمت کنند.
وی با بیان اینکه بسیجیان تنها به این افراد محدود نمی شوند، خاطر نشان کرد: بسیجی یعنی کسی که عزت، استقلال ، حفظ ارزش ها و عدالت را در سینه باز فداکار خود دارد، بسیجی یعنی کسی که در دفاع از حق و حق گویی و عدالت خاضعانه ایستاده و حاضر نیست به کسی ظلم کرده، در جامعه اختلاف افکنی کند و انسجام ملی را به خطر بیندازد.
بسیجیان استوانه های پایداری و ستون های سرافرازی ملت ایران هستند
دکتر میرزاده با تاکید بر اینکه بسیجیان، استوانه های پایداری و ستون های سرافرازی ملت ایران هستند، گفت: بسیجی ها فقط شامل یک قشر خاصی از جامعه نمی شوند و هرکسی که عدالت خواهی، استقلال طلبی و عزت جویی را که شعارهای اصلی انقلاب است را پاسداری کند بسیجی است.
وی افزود:اگر گروه خاصی بخواهد برای پیروزی های موقت سیاسی و تحقق بخشیدن به کارهای سیاسی از نام بسیج سوء استفاده کند به ملت ظلم کرده است.
دکتر میرزاده با بیان اینکه بسیج به عنوان یک نهاد مردمی عظیم برای عزت و استقلال توسط حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد، گفت: در این راستا مقام معظم رهبری نیز همواره راه این نهاد را تداوم داده و از آن حمایت کرده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه همه مدیران دلسوز نظام دوست دارند خود را بسیجی بدانند، اظهار کرد: دلیل این امر آن است که همه ما می خواهیم حق گو، حق جو و عدالت خواه بوده و کشور سرافراز باشد.
وی افزود: به اعتقاد بنده، تیم هسته ای ایران نیز که در مساله برجام تمام توان خود را برای گرفتن حق مردم ایران به کار برد نمونه واقعی بسیجی است.
تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی یک کار بسیجی بود
دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با ابتکار آیت الله هاشمی رفسنجانی ، تایید امام خمینی (ره) و پشتکار و تلاش دکتر جاسبی تاسیس شد و امروز نیمی از فارغ التحصیلان کشور متعلق به این دانشگاه است، خاطر نشان کرد: تاسیس این دانشگاه که یک دانشگاه مردمی و ملی است نیزیک نوع کار بسیجی است که در عرصه علم و فناوری انجام شد.
880 هزار نفر بسیجی از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شده اند
وی با ارائه آماری از دانشجویان بسیجی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در حال حاضر 880 هزار نفر بسیجی از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شده و 74 درصد از خانواده های شاهد و ایثارگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
دکتر میرزاده افزود: به لطف خدا در دانشگاه آزاد اسلامی شرایطی فراهم است که به دانشجویان تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) و دانشجویان تحت پوشش بهزیستی حداقل 20 درصد تخفیف داده می شود که این یکی از اقدامات زیبا در دانشگاه است که یک حرکت بسیجی محسوب می شود.
دانشگاه آزاد اسلامی عرصه ای برای توسعه علم و دانش، آزاد اندیشی، حریت و اسلامیت است
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی عرصه ای برای توسعه علم و دانش، آزاد اندیشی، حریت و اسلامیت است، گفت:همکاری بسیجیان در قالب بسیج کارکنان، اساتید و دانشجویان در این دانشگاه بسیار مد نظر است.
دکتر میرزاده با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی درس آشنایی با دفاع مقدس طراحی شده است، گفت: طرح این درس در کشور اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه 110 مسجد از گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی فعال بوده اند، گفت: تنها در دو سال گذشته 67 مسجد در دانشگاه آزاد اسلامی ساخته شده یا در دست ساخت است که با این حساب، 177 مسجد فعال و یا در دست ساخت و یادمان شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد.
وی افزود: تا کنون 216 شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی تدفین شده اند و به عبارتی دانشگاه آزاد اسلامی میزبان این عزیزان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه بسیج دانشجویی یعنی جایی که ایمان و علم توامان است، گفت: توقع ما از دانشجویان بسیجی بیشتر است و باید آنها خروجی و عملکرد بهتری در توسعه علمی و ایمانی جامعه در دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با عنایت به فلسفه اصلی تشکیل بسیج توسط امام (ره) و تایید مقام معظم رهبری بتوانیم به انسجام بخشی و وحدت جامعه کمک کنیم.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم از طرف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به معاونان بسیجی، روسای واحدهای بسیجی و فرماندهان منتخب بسیج واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی لوح یادبودی اهدا شد.