حدیث هفته

یادداشت ها

پیوندها

میثاق نامه بسیج

اوقات شرعی

سامانه مرکز مقاومت بسیج کارکنان

اشتغال و تولید؛ نقاط اصلی اقتصاد مقاومتی
 
رهبرانقلاب، در پيام نورزوی سال۹۶:
اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است. من علاج را در این میبینم که این مجموعه را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطه‌ی کلیدی و مهمّی یک فصلی از زمان را قرار بدهیم، و از مسئولین و افراد شاخص و از آحاد مردم بخواهیم که همه‌ی همّت خود را بر روی آن نقاط کلیدی متمرکز کنند.
به اعتقاد من نقطه‌ی کلیدی امسال عبارت است ازتولید_داخلی؛ و اشتغال و عمدتاً اشتغال_جوانان؛ اینها آن نقاط کلیدی اصلی است.
اگر ما توانستیم روی این دو نقطه متمرکز بشویم و کارها را بر این اساس برنامه‌ریزی و دسته‌بندی بکنیم، تصوّر این است که کار بمیزان زیادی جلو خواهد رفت و موفّقیّتهای چشمگیر و محسوسی پیش خواهد آمد.

حضور کارکنان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی در اردوی راهیان نور سال1396

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی: اردوهای فرهنگی راهیان نور فرصت مناسبی برای آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت است.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اردوی راهیان نور سال 1396 با حضور چشمگیر کارکنان بسیجی دانشگاه آزاداسلامی در مناطق عملیاتی جنوب کشور در تاریخ 5 فروردین به مدت پنج روز برگزار شد.
دکترحسین نصیرزاده فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی هدف از برگزاری این اردوی فرهنگی را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: از جمله اهداف برگزاری این اردو مقابله با توطئه فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب است و خانواده ها با حضور در این اردو ضمن آشنایی و الگو گرفتن از سبک زندگی شهدا  در برابر ترویج سبک زندگی غربی که با استفاده از ماهواره و رسانه های مجازی توسط دشمنان انجام می شود به مقابله می پردازند و راهبرد اردوهای راهیان نور فرهنگی تربیتی است. وی اظهار داشت: راهیان نور تبیین کننده و ترویج کننده فرهنگ شهدا که همان فرهنگ ایثار حسینی بوده است را برای جامعه به ارمغان آورده و نسل جوان و آینده را در برابر هجمه های فرهنگی نظام بیگانه بیمه خواهد کرد .
ایشان ضمن قدردانی از کلیه ی کارکنان بسیجی دانشگاه های سراسر کشور در این اردو به حضور چشمگیر بسیجیان دانشگاه آزاداسلامی اشاره و اظهار داشت: کارکنان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی همانند سال های گذشته در این اردوی فرهنگی حضور فعال و پررنگی داشته اند. شایان ذکر است بسیج کارکنان دانشگاه آزاداسلامی همه ساله با حضور در مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس سال جدید را با طی کردن در راه و مسیر شهدا آغاز می کنند.

دکتر ولایتی رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) ، روز زن و آغاز سال جدید، این ایام را به رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و مردم بزرگ ایران تبریک گفت.
 
 
 
متن پیام به این شرح است :
 بسم الله الرحمن الرحیم
 یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ، یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ، یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ، حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ
 
سال 1395 در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که مانند همه روزها و سال های پس از انقلاب شاهد پایمردی، استقامت و همراهی ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی بوده ایم تا سالی دیگر از رشد، توسعه، تعالی و شکوفایی در مسیر اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی گردد.
 جمهوری اسلامی ایران ، ملت بزرگوار و مسئولان و دلسوزان نظام با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) توانست سال 1395 را علیرغم بروز برخی مشکلات و دشمنی ها با اقتدار و موفقیت در بسیاری از عرصه های داخلی و بین المللی سپری نماید و در ماه های پایانی آن نیز علیرغم همه توطئه ها و بدخواهی های دشمنان و زیاده گویی هایی که از سوی برخی دول غربی و از جمله آمریکا در برابر این ملت مطرح شده بود، در 22 بهمن ماه پاسخ کوبنده و عزت مندانه خود را به نمایش بگذارند و بار دیگر بر فداکاری نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبری تاکید نمایند.
 یکی از نکات مهمی که بارها از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مورد تاکید قرار گرفت همانا موضوع اقتصاد مقاومتی برای دستیابی به رشد و توسعه هر چه بیشتر کشور بوده و هست که به نظر می رسد علیرغم همه برنامه ریزی ها و اقدامات تا دستیابی به اهداف مورد نظر فاصله داشته باشد و لذا در سال 1396 می بایست دراین زمینه نیز اقدامات اساسی را تدبیر و گام های جدی تری را به اجرا درآورد که تحقق هر چه بیشتر این مهم بهترین راهکار برای مقابله با تهدیدات محسوب می گردد و می تواند کشور را به بهترین شکل در مسیر توسعه و تعالی هدایت نماید.
 لازم می دانم ضمن تبریک ایام با برکت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن که تقارن آن با روزهای آغازین ایام نوروز ، نوید بخش نورانیت، معنویت و برکت برای همه ایرانیان در سراسر جهان خواهد بود ، آغاز سال 1396 را که از جمله میراث نیاکان و گذشتگان و آغازگر فصل رویش ، شادابی ، امیدآفرینی و جلوه ای از نو شدن دل ها ، جان ها و نماد آشتی با طبیعت است به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همه ایرانیان در داخل و خارج از کشور تبریک عرض نموده و سالی توام با موفقیت، بهروزی ،رشد و تعالی را مسئلت نمایم.
 علی اکبر ولایتی
 رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلت نظام

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میلاد حضرت زهرا (س) را به ایرانیان به ویژه بانوان همکار دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت گفت.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن پیام تبریک دکتر میرزاده بدین شرح است:
 «بسمه تعالی
 فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن را به همه زنان ایران زمین به ویژه همکاران ارجمندم در خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می گویم.
 زادروز پربرکت دخت پیامبر (ص) که حقیقتا الگوی راستین صبوری، پاکدامنی، ایثار و از پاک‌ترین نسل آفرینش محسوب می شود، موید جایگاه و مقام بانوان مسلمان است.
 تجربه تاریخی و اجتماعی مقاطع مختلف کشورمان بیانگر نقش آفرینی بانوان برومند به تاسی از الگوهای تمام نمای خود است و چه ارزشی بالاتر از آنکه، زنان سرزمین‌مان همواره در مسیر تعالی جامعه خود حرکت می کنند و امروز زنان ایران در عرصه های مختلف به ویژه دانش و پژوهش پیشگام و پیش رو هستند و در سنگر دفاع از کیان خانواده نیز بی تردید اثربخشی بی نظیری دارند.
 امروز دانشگاه آزاد اسلامی هم به عنوان یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی بخشی از توانمندی و تخصص خود را مرهون نقش آفرینی و حضور گرانقدر بانوان این سرزمین در عرصه‌های مختلف دانشگاه است که خالصانه در رده ‌های کارمندی، هیات علمی و پستهای مدیریتی فعال هستند و خوشبختانه از زمان تاسیس شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه، این امر تسریع شده است و در نتیجه آن، امر مشورت و نقش آفرینی زنان در دانشگاه با دقت بیشتری انسجام و معنا پیدا کرده است.
 امیدوارم بانوان ایران زمین با پیروی از حضرت فاطمه (س) این بانوی تمام نمای فضایل اخلاقی و انسانی همچون گذشته در توسعه و تعیین سرنوشت کشورشان حضور فعال داشته باشند که خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی زمینه چنین خواسته ای را به خوبی فراهم کرده است.
 اینجانب بار دیگر میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و حلول سال جدید شمسی را به همه مردم شریف ایران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی شادباش می گویم و از خداوند بزرگ و منان سالی پر برکت و سرشار از سعادت و سلامت برای همگان آرزومندم.
 حمید میرزاده
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی»

همایش فرماندهان و اعضای شورای فرماندهی بسیج کارکنان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر غیب پرور جانشین محترم فرمانده کل سپاه و رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سرهنگ پاسدار جناب آقای عاشوری ریاست محترم سازمان بسیج ادارات، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای شاهانی نماینده محترم ولی فقیه در سازمان بسیج کارمندان و سازمان بسیج ادارات،تنی چند از روساو معاونین و مدیران محترم دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دانشگاه تهران با موضوع تبیین  روند شکل گیری انقلاب اسلامی و تشریح معیارهای انقلابی گری در دانشگاه تهران برگزار شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در پيامي ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني يار ديرين امام و رهبري و از پيشتازان انقلاب اسلامي را تسليت گفت

پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس

دکتر میرزاده: دانشگاهیان با تأسی از آموزه‌های دفاع مقدس معضلات را حل کنند

دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، فرا رسیدن 31 شهریور و هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تشریح کرد:ویژه برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در هفته دفاع مقدس

 

با حضور فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاداسلامی برگزار شد؛

نشست تخصصی شورای مسئولین خواهران بسیج کارکنان واحدها ومراکز دانشگاهی استان تهران

اولین جلسه ستاد بزرگداشت سی و ششمین سالروز هفته دفاع مقدس بسیج کارکنا دانشگاه آزاداسلامی صبح امروز چهارشنبه 27 مرداد، به ریاست دکتر حسین نصیرزاده فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاداسلامی تشکیل شد

دکتر حسین نصیرزاده فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه ها و وموسسات آموزش عالی کشوربه مناسبت ۲۶مرداد سال روز به یاد ماندنی ورود غرور آفرین آزادگان به میهن اسلامی پیام تبریکی صادر کرد

در آستانه سالروز ورود به یاد ماندنی آزادگان به میهن دکتر حسین نصیرزاده فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه ها و وموسسات آموزش عالی کشور گفت: آزادگان سرافراز انقلاب اسلامی ایران نماد ایمان و مظهر مقاومت وبصیرت هستند. 

برگزاری نشست تخصصی کارآمدی کارکنان بسیجی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

دکترنصیرزاده:‌ هدف نشست حفظ انسجام و آمادگی و کارآمدی کارکنان بسیجی است

نشست تخصصی کارآمدی کارکنان بسیجی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور فرماندهان و مسولین گروه های صالحین برادر و خواهر سازمان مرکزی و واحد های تهران دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد مقدس برگزار شد.

فرمانده بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی: در سال 95 با آگاهی و توانمندی های بیشتر به مقابله با جنگ نرم می پردازیم

 

دکتر حسین نصیرزاده گفت: سال 95 ، سالی است که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ، نیازمندیم که در حوزه های فرهنگی و مقابله با جنگ نرم و ترفند های دشمن ، به طور آگاهانه و توانمندی های بیشتر حضور پیدا کنیم.                                        

دانشگاه آزاد اسلامی با روحیه بسیجی شکل گرفت/ حضور 16 هزار بسیجی کارمند در دانشگاه آزاد اسلامیمراسم گرامیداشت هفته بسیج با عنوان «بسیج در امتداد عاشورا» به همت مرکز بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی دانشگاه ‌آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر میرزاده در مراسم بزرگداشت هفته بسیج:
بسیج یعنی جایی که ایمان و علم توامان است /تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی یک کار بسیجی در عرصه علم و فناوری بود
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: فلسفه اصلی تشکیل بسیج توسط امام خمینی (ره) ، زمینه سازی برای تداوم وحدت در جامعه انقلابی بود.

وی با بیان اینکه ماموریت اصلی بسیج همین تدام وحدت در جامعه است، اظهار کرد: ظهور این تداوم را در تمام دوره ها از جمله جنگ، بازسازی پس از جنگ و در مقابله با سایر توطئه های داخلی و خارجی در طول سالیان گذشته مشاهده کرده ایم.

پیام دکتر میرزاده به مناسبت هفته بسیج:
بسیجیان، استوانه های پایداری و ستون های سرافرازی ملت ایران هستند/ تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج، کشور و ملت را در مقابل توطئه عظیم بین المللی بیمه کرد
 

دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی ضمن گرامیداشت هفته بسیج، تاکید کرد: هرکسی که عدالت خواهی، استقلال طلبی و عزت جویی را که شعارهای اصلی انقلاب است را پاسداری کند، بسیجی است.